Te Deum la începutul anului bisericesc, la Catedrala Patriarhală
Ziua de 1 septembrie reprezintă pentru Biserica Ortodoxă începutul anului bisericesc, prilej cu care în biserici ierarhii și preoții săvârșesc slujbe de Te Deum. La Catedrala patriarhală, slujba a fost oficiată de către preacuviosul părinte…









