Inaugurarea Centrului social-filantropic de la Mănăstirea Rătești
La Mănăstirea buzoiană Rătești, din comuna Berca, a fost inaugurat joi, 5 decembrie 2013, Centrul social-filantropic „Sfânta Elisabeta”. Slujba de binecuvântare a fost oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Ciprian, Arhiepiscopul Buzăului și Vrancei. Au participat consilieri…









