Demeter Andras: Constantin Brâncuși a locuit la Paris, dar a rămas mereu al României. Ministerul Culturii marchează Anul Brâncuși
Constantin Brâncuși a avut mereu România în interiorul său, chiar dacă a locuit la Paris, a explicat Demeter Andras, Ministrul Culturii, în ziua în care sărbătorim 150 de ani de la nașterea marelui artist român.…









