Catedrala Mitropolitană din Timişoara şi-a cinstit ocrotitorii
Catedrala Mitropolitană din Timișoara și-a cinstit luni ocrotitorii, Sfinții Trei Ierarhi, Vasile cel Mare, Grigorie Teologul şi Ioan Gură de Aur. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Mitropolitul Ioan al Banatului, Episcopul Nestor al Devei…









