„Cântarea este darul lui Dumnezeu”: În Mitropolia Olteniei au început întâlnirile cântăreților bisericești
Cântarea bisericească este „darul lui Dumnezeu” și „o trezire a sufletului dintr-o stare de toropeală”, a spus Mitropolitul Irineu al Olteniei săptămâna trecută, la Conferința cântăreților bisericești din protoieriile Târgu Jiu Nord și Sud. Evenimentul…









