Sfântul Domnitor Neagoe Basarab a fost serbat la ctitoria sa din Curtea din Argeș
Sfântul Domnitor Neagoe Basarab a fost serbat marți la Catedrala din Curtea de Argeș. Slujba de hram a fost oficiată de Arhiepiscopul Calinic al Argeșului și Muscelului și Episcopul vicar Benedict Bistrițeanul al Arhiepiscopiei Clujului,…









