Prima eparhie înființată după ´89 a aniversat 30 de ani: Șapte ierarhi au slujit la Catedrala episcopală din Slobozia
Șapte ierarhi ai Bisericii Ortodoxe Române au oficiat duminică Sfânta Liturghie la Catedrala episcopală din Slobozia la aniversarea a 30 de ani de la înființarea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Eparhia a fost prima înființată după…









