Filiala Academiei Române din Timișoara a celebrat Centenarul Marii Uniri printr-o sesiune de comunicări solemnă
Filiala din Timișoara a Academiei Române a organizat joi, 6 decembrie 2018, o sesiune de comunicări solemnă dedicată Centenarului Marii Uniri. Evenimentul a avut ca motto cuvintele istoricului Nicolae Iorga: „Unirea românească nu este legată de…









