În imagini: Episcopul Vincențiu al Sloboziei și Călărașilor a binecuvântat un nou așezământ social
Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a binecuvântat duminică noul așezământ social al parohiei „Sfântul Ierarh Nicolae” din comuna Grivița, județul Ialomița. Ziua început cu Sfânta Liturghie oficiată în biserica parohială. Din sobor au…









