Să trăim pe acest pământ ca martori ai Învierii, îndeamnă Arhiepiscopul Alba Iuliei
„Să trăim pe acest pământ ca martori ai Învierii, îmbrăcându-ne în mantia luminoasă a virtuților morale și săvârșind fapte bune care ne asigură ieșirea din morminte, spre desfătare veșnică în slava Raiului”, a îndemnat Arhiepiscopul…









