Alaiul colindătorilor la Timișoara
Și în acest an, Mitropolia Banatului, Consiliul Județean Timiș și Centrul de Cultură și Artă au organizat „Alaiul Colindătorilor”. Vineri, 20 decembrie 2013, colindători îmbrăcați în costume și straie tradiționale au vestit „Nașterea Domnului” la…

















