Episcopul Oradiei a slujit în cea mai mare mănăstire de maici din Eparhie, înființată în urmă cu 27 ani
Episcopul Sofronie a slujit duminică la cea mai mare mănăstire de maici din Episcopia Oradiei, Mănăstirea „Sfânta Cruce”, înființată în Duminica Sfintei Cruci din anul 1992, pe data de 29 martie. În 1993 a fost…









