Să ne curățim simțirile, este îndemnul Mitropolitului Andrei în scrisoarea pastorală de Paști
„Dorința noastră cea mare este să-L vedem pe Hristos Cel înviat din morți. Condiția pe care trebuie să o îndeplinim ne-o spune chiar El: Fericiți cei curați cu inima, că aceia vor vedea pe Dumnezeu…









