Mitropolitul Laurențiu a sfințit o nouă biserică în Agnita: Va avea ca ocrotitor pe Sf. Arsenie de la Prislop
Înaltpreasfințitul părinte Laurențiu, Mitropolitul Ardealului, a sfințit duminică o nouă biserică în orașul Agnita, județul Sibiu. Cu acest prilej, lăcașul de cult a primit un nou ocrotitor spiritual, pe Sfântul Cuvios Mărturisitor Arsenie de la…









