160 de ani de la reactivarea Mitropoliei Ardealului, celebrați la Sibiu printr-o expoziție documentară
Împlinirea a 160 de ani de la reactivarea Mitropoliei Ardealului a fost celebrată luni, la Sibiu, printr-o expoziție documentară. Manifestarea a avut loc la Muzeul Național Brukenthal și s-a intitulat „Moștenirea șaguniană”. La inaugurarea expoziției…

















