Sinaxa monahală a Arhiepiscopiei Bucureștilor – 2025 | În imagini

La Palatul Patriarhiei a avut loc joi, 04 decembrie 2025, sinaxa monahală din Arhiepiscopia Bucureștilor.

Consfătuirea a fost precedată de slujba de Te Deum oficiată în Catedrala Patriarhală de Părintele arhim. Nectarie Șofelea.

Foto credit: Basilica.ro / Mircea Florescu

 

 


Știri recente

Ziua Iei a fost sărbătorită la Galați

Ziua Internațională a Iei a fost celebrată, duminică, în Galați, printr-un eveniment numit „La pas, în ie, pe Domnească”.  Printre organizatorii sărbătorii s-au numărat: Muzeul Istoriei, Culturii şi Spiritualităţii Creştine de la Dunărea de Jos,…