Apel umanitar pentru sprijinirea sinistraților

La apelul Preafericitului Părinte Patriarh Daniel de a veni în sprijinul sinistraților din Arhiepiscopia Dunării de Jos, la nivelul tuturor protoieriilor, parohiilor și mănăstirilor din Arhiepiscopia Bucureștilor se organizează o colectă, în perioada 22-29 septembrie, informează Sectorul social-filantropic și misionar al Arhiepiscopiei Bucureștilor, citat de Ziarul Lumina. Sumele colectate vor fi depuse la protopopiat de unde vor fi virate către Centrul eparhial în contul pentru sinistrați, indicându-se contribuția fiecărei unități de cult.


Știri recente

Săptămâna în imagini: 15 – 21 iunie 2026

Fotografia este o punte între privitor și universul ortodox, invitând la contemplare, reculegere și descoperirea valorilor care au modelat de-a lungul secolelor spiritualitatea răsăriteană. Vă invităm să vedeți articolul nostru în imagini din perioada 15…