Simpozion Național de Teologie în Mitropolia Banatului

În data de 27 noiembrie 2013, de la ora 10:00, va avea loc Simpozionul național „Părintele Dumitru Stăniloae și sinteza neo-patristică în teologia românească”, organizat de Facultatea de Litere, Istorie și Teologie – Departamentul de Teologie în colaborare cu Mitropolia Banatului.

Lucrările simpozionului se vor desfășura la Universitatea de Vest, sala 101, potrivit mitropolia-banatului.ro


Știri recente