Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, a avut loc vineri, 14 februarie 2014, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, având pe ordinea de zi măsuri pentru îmbunătățirea activității pastoral – misionare și administrativ – patrimoniale a parohiilor, mănăstirilor și protopopiatelor din cuprinsul Episcopiei, după cum informează sf-esc.ro.


Știri recente