Proiectul Calea Mântuirii continuă la Parohia Sf. Ap. Petru și Pavel din Râmnicu Vâlcea

Proiectul „Calea Mântuirii” continuă la Parohia „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din municipiul Râmnicu Vâlcea, informează arhiram.ro

Activitatea catehetică a fost continuată vineri, 7 februarie, 2014, la a doua întâlnire din cadrul proiectului, prin susținerea celei de-a doua teme intitulată „Dumnezeu – Sfânta Treime: Iubitorul de oameni”.

După vizionarea video proiectului Părintelui Demetrios Bathrellos, Părintele Daniel Manafu, coordonatorul întâlnirii, a făcut un rezumat a celor prezentate.

În continuare au urmat discuții interactive pe această temă, iar la final, invitatul serii, Părintele Prof. Dr. Ion Gavrilă a ținut un cuvânt de învățătură.

Următoarea temă, „Omul: împlinirea vieții”, v-a fi susținută în luna martie, tot într-o vineri de la orele 18, în funcție de perfectarea programului grupului țintă.


Știri recente