Galerie foto: Sfințirea noului sediul al Centrului Sf. Alexandra Împărăteasa (2022)

Vineri, 29 aprilie 2022, a avut loc inaugurarea și sfințirea noului sediu al Centrului de consiliere pentru părinți și copii „Sfânta Alexandra Împărăteasa”.

Slujba de sfințire a fost oficiată de Preasfințitul Părinte Varlaam Ploieșteanul, Episcop vicar patriarhal.

Foto credit: Basilica.ro / Raluca Ene


Știri recente

Ziua Iei a fost sărbătorită la Galați

Ziua Internațională a Iei a fost celebrată, duminică, în Galați, printr-un eveniment numit „La pas, în ie, pe Domnească”.  Printre organizatorii sărbătorii s-au numărat: Muzeul Istoriei, Culturii şi Spiritualităţii Creştine de la Dunărea de Jos,…