Spectacolul În vremea aceea†¦, la Constanța

Scena Teatrului de Opera si Balet din Constanta a gazduit ieri seară spectacolul „În vremea aceea…”, frescă muzicală pentru soliști, cor și orchestră, compusă de preotul Ion Popescu Runcu.

Manifestarea a fost organizată de Arhiepiscopia Tomisului, în colaborare cu Universitatea „Ovidius” și Casa de Cultură, sub înaltul patronaj al Înaltpreasfințitului Părinte Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, informează TRINITAS TV.

Orchestrația piesei a fost realizată de maestrul Constantin Arvinte.

Concertul a fost susținut de membrii coralei „Armonia” a Arhiepiscopiei Tomisului, acompaniați de Orchestra Teatrului National de Opera si Balet „Oleg Danovski” din Constanta, sub bagheta dirijorului Arhidiacon Ion Iulian Dumitru.


Știri recente