Hramul Bisericii constănțene Sfinții Trei Ierarhi

Biserica „Sfinții Trei Ierarhi” din Constanța și-a sărbătorit hramul. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Arhiepiscopul Tomisului, Înaltpreasfințitul Părinte Teodosie, informează TRINITAS TV.

Biserica „Sfinții Trei Ierarhi” se află în cartierul rezidențial Tomis Nord. Lăcașul de cult a fost sfințit la praznicul Învierii Domnului din anul 2003.

Ierarhul Tomisului a hirotonit în cadrul Sfintei Liturghii un diacon.


Știri recente