Campania „Donează sânge, salvează o viaţă” a înregistrat rezultate notabile în Arhiepiscopia Târgoviştei

În cadrul Campaniei „Donează sânge, salvează o viaţă” desfăşurată în Arhiepiscopia Târgoviştei în perioada 2-10 octombrie 2018, au donat 250 de clerici și credincioși din parohii ale protoieriilor Pucioasa, Titu și Găești.

Cantitatea de sânge recoltată s-a ridicat la valoarea de 110 litri, informează Arhiepiscopia Târgoviştei pe site-ul eparhial.

Per total, 430 de clerici şi credincioşi din Eparhie au donat în anul 2018, în cadrul Campaniei, aproape 200 litri de sânge.

Foto Credit: Arhiepiscopia Târgoviştei


Știri recente

Ziua Iei a fost sărbătorită la Galați

Ziua Internațională a Iei a fost celebrată, duminică, în Galați, printr-un eveniment numit „La pas, în ie, pe Domnească”.  Printre organizatorii sărbătorii s-au numărat: Muzeul Istoriei, Culturii şi Spiritualităţii Creştine de la Dunărea de Jos,…