Arădenii și-au luat rămas-bun de la PS Emilian Crișanul: O adevărată lecție a demnității

Sute de credincioși, alături de ierarhi, clerici și membrii familiei, și-au luat duminică rămas-bun de la Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul la Catedrala Veche din Arad. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Arhiepiscopul Timotei al Aradului, împreună cu Episcopii Sofronie al Oradiei, Nestor al Devei și Hunedoarei, Siluan al Ungariei, Episcopul vicar Paisie Lugojanul al Arhiepiscopiei … Continuă lectura Arădenii și-au luat rămas-bun de la PS Emilian Crișanul: O adevărată lecție a demnității