Piesă de teatru și dezbatere despre tehnicile de comunicare în preajma Crăciunului la Facultatea de Teologie din București

La Facultatea de Teologie din București a avut loc joi, 8 decembrie 2016, punerea în scenă a piesei de teatru intitulată Nașterea Domnului, informează radio Trinitas.

Evenimentul a avut loc în Amfiteatrul Dumitru Stăniloae al Facultății de Teologie din București. Piesa a fost jucată de 20 de copii de la Atelierul de Creație și Teatru A.P.O.R.( Asociația Părinților pentru Ora de Religie) Vrancea.

Seara duhovnicească a continuat cu vizionarea unui film, iar apoi a fost organizată o conferință despre martirii regimului comunist susținută de doctorul Pavel Chirilă.

Tot în aceeași zi, de la ora 18:00, a avut loc o dezbatere despre tehnicile de comunicare în preajma Crăciunului. Invitatul dezbaterii a fost Răzvan Bucuroiu, iar moderatorul și organizatorul a fost Laurențiu Tănase, lector la Facultatea de Teologie din București.

Foto: Ziarul Lumina


Știri recente

Ziua Iei a fost sărbătorită la Galați

Ziua Internațională a Iei a fost celebrată, duminică, în Galați, printr-un eveniment numit „La pas, în ie, pe Domnească”.  Printre organizatorii sărbătorii s-au numărat: Muzeul Istoriei, Culturii şi Spiritualităţii Creştine de la Dunărea de Jos,…