Campionii Bucuriei. Peste 50 de participanți la concursul de ciclism

Peste 50 de concurenți au participat în data de 15 iulie 2017 la Concursul de Ciclism Campionii Bucuriei. La evenimentul sportiv a fost prezent și Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului.

Startul competiției a fost dat de Chiriarhul Eparhiei în localitatea Sboghițești, competiția desfășurându-se pe o distanță de 15 km. Traseul concursului a avut loc pe cuprinsul a trei localități: Nucșoara, Corbi și Domnești, informează site-ul oficial al arhiepiscopiei.

Festivitatea de premiere a fost organizată în comuna Domnești, câștigătorii fiind recompensați pentru efortul depus. Aceștia au primit din partea ierarhului diplome și premii în bani. De asemenea, toți concurenții au primit din partea arhiepiscopiei câte un tricou imprimat cu sigla Eparhiei.

Pentru organizarea concursului au fost obținute toate aprobările legale necesare din partea instituțiilor de resort, etapele competiției fiind coordonate de Părintele Consilier Protosinghel Caliopie Cristian Ichim.